Õpilaskodu ja õppehoone

valmimist toetab

 

 

Sepri www 175x207

simlab logo

Nordplus Junior RGB EN

 

14. märtsil külastas meie kooli kauni emakeele päeva puhul ajakirjanik ja stsenarist Gert Kiiler, kes on üle poole oma elust kirjutanud ajalehes Sakala Liba-sakala rubriiki, kirjutanud stsenaariumi seriaalidele „Pehmed ja karvased“ ning „ENSV“ ja lastesaatele „Lastetuba“.

Külaline vastas küsimustele, mis meie õpilased ja õpetajad olid ette valmistanud ja rääkis oma kooliteest ja töödest.

Gert Kiileri arvates on haridus tähtis, et saada heaks inimeseks, ka ilma vigadeta kirjutamise oskust peab ta oluliseks. Külaline rõhutas sama, mida meie emakeeleõpetajad tundides, et kui tulevasel tööandjal on valida korrektselt kirjutatud ja vigase elulookirjelduse vahel, valib ta kindlasti esimese.

Õige sõnastuse ja teksti olulisuse kohta tõi ta näite enda töömaailmast: kui näitleja „ENSV“ seriaalis ütles, et ta on kommunistlik noor selle asemel, et öelda pioneer, tuli tema tegelane paar aastat vanemaks kirjutada ja stsenaariumi parandada.

Eesti 100. juubeli puhul olulise eestlaseks olemise kohta rääkis Gert Kiiler, et inimene peaks oma rahvusele truuks jääma olenemata sellest, kus ta elab. 15 aastat Soomes elanud eestlane ei peaks end soomlasena tundma ja Ruslan Trochynskyi jääb alati ukrainlaseks, kuigi elab siin ja räägib eesti keelt.

Küsimusele tulevikuplaanide kohta vastas meie külaline, et tal on paari uue seriaali ideed olemas, aga need ei lähe käiku enne „ENSV“ lõppemist.

Järgmine VIKK-akadeemia toimub 12. aprillil, kus külaliseks on meie kooli vilistlane Ott Kiivikas. Toimub ka kooli siseterviseraja "Tuleviku nimel" avamine.