Vastuvõtt

Erialad

VIKK pakub õppimisvõimalusi igas vanuses ja haridusega õppida soovijale. Õppida saab metallitööd, puiduerialasid, kokandust, teenindust, autondust, auto- või bussijuhtimist, ehitust, elektrikuks, hoonete tehnosüstemide ehitust, pehmemööbli valmistamist, mööbli-, puit- ja kivihoonete restaureerimist - valida on 35 eriala hulgast.

Vaata VIKKi virtuaaltuuri SIIT.

Eesti kvalifikatsiooniraamistiku (EKR) järgi saab VIKKis sõltuvalt valikust omandada 2., 3., 4. ja 5. taseme kutse.

Vaata https://www.kutsekoda.ee/et/kvalifikatsiooniraamistik/ekr_tutvustus

Õppida on võimalik statsionaarses (päevane õpe), mittestatsionaarses (kaugõpe) või töökohapõhises õppes. Õppimisvõimalused on ka haridusliku erivajadusega õppijale, vaegkuuljatele.

Täpsem selgitus asub iga eriala kirjelduse juures.

Abikelner

ÕppeliikÕppevormEeldus alustamiseksÕppeaegTase
Õppeliik kutseõpeÕppevormstatsionaarne töökohapõhine õpeEeldus alustamisekspõhihariduse nõudetaÕppeaeg5 kuudTase3

ESITA AVALDUS - vastuvõtt on lõppenud

Õppesisu

  • Majutamise ja toitlustamise valdkonna alused
  • Karjääri planeerimine ja ettevõtluse alused
  • Toitlustuse alused
  • Toitlustusteeninduse alused
  • Joogiõpetus I ehk mittealkohoolsed joogid
  • Catering ja peolaudade teenindus
  • Abikelneri praktika

Meie pakume

võimalust omandada amet, kus töötad käsikäes kelneriga, abistades teda teenindusprotsessi jooksul toitude ja jookide serveerimisel ning puhastus- ja koristustöödel. Meie õpitoad on kaasaegsed ja mitmekülgsed. Lisaks saab õpilane praktilisi kogemusi ka koolis toimuvate sündmuste planeerimisel ning läbiviimisel. Õpingute käigus saab ettevalmistuse, et sooritada kelneri EKR 3. taseme kutseeksam. Õppeperioodi ajal on võimalik ööbida kooli kaasaegses õpilaskodus. Vaba aega saab sisustada sportimise ja erialaringides osalemisega.

Teilt ootame

huvi  ja soovi töötada meie meeskonnas, head stressitaluvust, korrektsust, puhtust ja positiivset suhtumist. Vajalik on hea füüsiline tervis ja vastupidavus. Kutse eeldab valmisolekut töötada ka puhkepäevadel, riiklikel pühadel, õhtusel ja öisel ajal. Töö võib olla periooditi pingeline.

Pärast kooli

ootavad sind tööle toitlustusettevõtted (kohvik, restoran, pubi, baar, catering-ettevõte) Euroopa Liidus uute ideede ja heade oskustega, mille oled omandanud erialal.

Tiina Tambet