Sakala ajakirjanik Marko Suurmägi lugu Sakalas.
Eesti noorte elektrikute kutsemeisterlikkuse võistlusel võttis Viljandi noormees Robin Toom lausa ülivõimsa võidu. Vana-Võidu koolile on see juba mitmes võit sellel võistlusel.
"Mõni teine koht on ka sisse lipsanud," lausus noorte elektrikute õpetaja Toomas Lükk minevikku vaadates. Küll aga nõustus Lükk väitega, et Viljandi kutseõppekeskuse esindaja on sel võistlusel tavaliselt favoriidi seisus.
"Väga asjalik poiss," kirjeldas õpetaja Robin Toomi. "Tööharjumused on olemas ja need olid juba enne meie kooli tulemist. Žüriilt sai ta kiita, sest tema töö väljanägemine oli lausa klass omaette."
Eelmise nädala lõpul peeti Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses elektrivaldkonna noortefestivalil Positron ning parima noore elektriku väljaselgitamine oli osa sellest. Võistlema oli tulnud üheksa noort üheksast koolist ning esmalt tuli neil näidata teadmisi teoorias ja seejärel lahendada praktiline ülesanne.
Seinale tuli paigutada neli valgustit, need tuli etteantud juhiste järgi tööle saada ja ehitada sagendusmuunduriga juhitav mootor. Kokku teenis Toom võimalikust 100 punktist koguni 96,5. Seejuures edestas ta järgmisi enam kui 20 punktiga, sest teise koha saanud Tartu rakendusliku kolledži õpilane Kristjan Kukk sai 74,83 ja kolmandaks jäänud Hans Joonas Kruus Tallinna ehituskoolist 74,67 punkti.
Viljandi kutseõppekeskuse direktori Tarmo Looduse sõnul on Vana-Võidus asuv kool olnud aastaid parim elektrike koolitaja Eestis. "Seda tänu meie elektrieriala õpetajatele Toomas Lükile ja Raimund Taltsile."
Toomas Lükk sõnas omalt poolt, et see tiitel pole mitte kooli enda välja mõeldud, vaid seda on kinnitanud ka elektritööde ettevõtjate liit.
Robin Toom on kooli kolmanda kursuse õpilane, mis tähendab, et praegune õppeaasta on tal viimane. Võit Noore Meistri võistlusel tähendab tema jaoks, et tal on tehtud ka neljanda taseme elektriku eksam, mille peavad sooritama kõik, kes Viljandi kutseõppekeskuse elektrieriala lõpetada soovivad.
Vana-Võidus õpib statsionaarõppes ehitiste elektrikuks kolmel kursusel kokku veidi alla 60 noore ning lisaks on 30 täiskasvanud õppijat, kel keskharidus juba omandatud, ka kaugõppes. Oktoobris alustab õpet statsionaarses õppes töökohapõhise õppe grupp 12 õppijaga.