IT-süsteemide spetsialist Joann Mõndresku pälvis tiitli Noor Meister 2019

Loomise kuupäev 04.05.2019

2.-3. mail toimusid Tallinna Polütehnikumis IT-süsteemide spetsialistide kutsevõistlused Noor Meister 2019. Viljandi Kutseõppekeskuse õpilane Joann Mõndresku sai esikoha.

Võistlusülesandena pidi Joann seadistama kujutletud ettevõtte "Vestla AS" kaht kontorit Tallinnas ja Tartus ning nende teenused omavahel siduma. Esimesel päeval tuli seadistada Active Directory domeen, RouterOS ruuterid vastavalt juhendile, luua failiserver, intraveebi lahendus WordPressiga ja sertifikaadi server. Teisel päeval tuli taastada Tartu kontor, mis kadus "üleuputuse" tulemusel ning lisaks luua massipaigalduse lahendus, failiserveri ressursi haldus (FSRM) ja varundus.

Joann ütles, et raskemateks ülesanneteks oli ruuteris VPN tunneli ülesseadistamine, sertifikaadi serveri ning tulemüüri loomine. Ülesanded tegi raskemaks piiratud võistlusaeg, nii et raskusi valmistaski ajapuudus. Joann ütles, et tal õnnestus teisel päeval ainukesena massipaigaldus, mis võiski olla see, mis tõi kindlad võidupunktid. Joann leidis, et võistlusel osalemine andis talle erialaseid  kogemusi, kuid aitas ka oma oskusi paremini tundma õppida. Ta julgustab kõiki teisi kutsekoolide õpilasi ka võistlustel osalema - alati tasub julgelt proovida, sest kunagi ei tea, kui kaugele võib jõuda.


Viljandi Kutseõppekeskus tänab juhendajat Priit Paapu ning soovib Joann Mõndreskule palju õnne Noore Meistri võidu puhul. Jääme Joannilt ootama suuri tegusid Euroopa kutsemeistrivõistlustel Euroskills 2020!

 

Viimati muudetud 12.06.2019.