Õpilased tulid kokakunsti võistlustelt auhinnaliste kohtadega

Loomise kuupäev 20.03.2023

16.-17. märtsil toimus rahvusvaheline kokaõpilaste kutsevõistlus „Kokakunst Kuressaares“, millest võttis osa 16 kooli Eestist, Lätist, Leedust ja Itaaliast. Viljandi Kutseõppekeskust esindasid 1. kursuse õpilane Oskar Härmaste, 2. kursuse
kokaõpilased Anete Rüütel ja Viktoria Ivanova ning 3. kursuse õpilane Rita Miljand. Õpilasi juhendas kutseõpetaja Lea Kask.

Kohapeal loositi kaheliikmelised tiimid. Oskari tiimikaaslane oli Läti Ogres Tehnikumi õpilane Laura. Rita paariline oli Ingrid Grossberg Valga Kutseõppekeskusest. Anete tiimis oli Anette Raasik VOCOst ja Viktoria kaaslane oli
Birgit Vainu Olustvere TMKst. Suur tänu tiimikaaslastele! Võistlejad pidid neljatunnise võistlusaja jooksul valmistama etteantud toidukorvi kasutades pearoa, magustoidu ja üllatustoidu.

Teise kursuse arvestuses saavutasid Anete Rüütel 1. koha ja Oskar Härmaste 3. koha ja kolmanda kursuse arvestuses Viktoria Ivanova 1. koha ning Rita Miljand 4. koha. Palju õnne! Täname ka meie külalisi Itaaliast, kes osalesid võistlusel! Giulia osales teise kursuse arvestuses, saavutas 6.koha ja Leonardo osales kolmanda kursuse võistlusel ning saavutas 8. koha. Nad õpivad C.F.P Alberghiero koolis Acqui Terme linnas. Täname õpilaste juhendajat Alcide Grappiolot.

Kohtunikeks olid Toomas Leedu (Ku-kuu), Heinrich Liis (Noa), German Macharashvili (Rose), Rudolf Visnapuu (Noot), Taigo Lepik (Vabariigi Presidendi peakokk), Sander Väärt (Saaremaakera) ja Emmanuel Wille (Olde Hansa).

Palju, palju õnne võistlejatele ning suur tänu õpetajatele! Suur tänu projektijuht-välisuhete
koordinaatorile Tiiu Vaherile! Täname bussijuht Ady Anijärve, kes meid sõidutas!

Võistlused on järelvaadatavad siin Kokakunst Kuressaares 2023/1 link opens on new pageja Kokakunst Kuressaares 2023/2link opens on new page.

Viimati muudetud 20.03.2023.