Seenehuvilistel tasub külastada kooli raamatukogu

Loomise kuupäev 08.09.2021

Viljandi Kutseõppekeskuse ja Vana-Võidu Raamatukogus on üleval Eesti Loodusmuuseumi näitused "Eesti seened" ja "Seente hoidistamine" ja „Seenegurmaanid“. Tule uuri, milliseid seeni tasub metsast koju tuua ja kuidas neid purki pista! Saad ka teada, kes on kõige maiamad seenegurmaanid.

Näitus "Eesti seened"

Näitus koosneb 53 Vello Liivi seenefotost. Fotodelt leiab veel seene liiginime, sh ladina ja vene keeles ning tingmärgi söödavuse kohta. Lisaks kuulub näituse juurde eestikeelne tekstitahvel, kust leiab tingmärkide seletuse ja seenelise meelespea.

Näitus "Seenegurmaanid"

Seentel on lisaks inimesele veel teisigi austajaid: seeneussidele, mardikatele, tigudele ja väiksematele imetajatele on seened maitsvaks suutäieks ja/või turvaliseks elupaigaks. Näituselt "Seenegurmaanid" saab teada, kes on seeneussid ja mida nad seenes teevad. Lisaks leiab näitusel vastuse ka küsimustele, kas ussitanud seent tohib süüa ning miks kukeseen ei ussita.

Näitus koosneb 7 infotahvlist ja 2 seenesääskedega eksponaadist.

Näitus "Seente hoidistamine"

Sageli on seenemürgistuse põhjuseks valed võtted seente säilitamisel. Näitus annab näpunäiteid seente hoidistamise eri viisidest, et seened saaksid purki õigeid võtteid kasutades ning oleksid hiljem ohutud süüa. Lisaks saab teada, mida seened sisaldavad ning miks mõnedel inimestel seeneroad vaevusi tekitavad.

Näitus koosneb 8 infotahvlist.

Viimati muudetud 08.09.2021.