Lõõtsavalmistaja õpetust oleme VIKKis andnud juba üle 5 aasta, selle käigus on õppijad valmis saanud üle 100 teppo tüüpi lõõtsa. Meie õpetajad, lõõtsakuningas Heino Tartes ja Kalmer Lind teavad teppo tüüpi lõõtsa kõiki saladusi. Kui Sinagi soovid lõõtsameistriks saada, tule meile õppima!
Lõõtspilli kursusele registreerumiseks saata avaldus ja motivatsioonikiri
Epp Välba e-posti aadressile eppvalba@gmail.comlink opens on new page
Sihtgrupp: Sihtgruppi kuuluvad teppo-tüüpi lõõtspilli valmistamise huvilised.
Õppe alustamine: Õppe alustamise tingimuseks on tahe ja valmisolek kursuse läbimiseks, funktsionaalne lugemisoskus, elementaarne kirjutamis- ja arvutamisoskus, kasuks tuleb varasem kokkupuude käsitööga ning musikaalsus.
Eesmärgid: Kursuse lõpetanud on omandanud teadmised ja oskused teppo-tüüpi lõõtspilli meisterdamisest, nad on valmis meisterdanud oma lõõtspilli.
Maht: 1200 õppetundi, sh 40 teooriatundi, 40 praktilist tundi pillimeistriga, 160 praktilise töö tundi koolis, 960 tundi iseseisvat tööd. Kokku 46 EKAP.
Kursuse sisu:
I etapp: Lõõtspillide liigid, teppo tüüpi pillide meistrid Eestis ajaloo vältel (Kõikidele pärimuskultuuri huvilistele). Pillide ehitamise ajaloost. Meisterdamiskoolitusel osalejatele: Teppo tüüpi lõõtspilli mõõdud. Vahelõõtsa valmistamise juhendamine. Kodutöö: vahelõõtsa meisterdamine.
II etapp: Vahelõõtsade vaatlus, viimistlemine. Uus töö: Parema ja vasaku otsalaua valmistamine, nöörkandist kaunistuselemendid. Kodutöö: Otsalauad
III etapp: Otsalaudade viimistlemine. Nupulaudade ja bassipaku valmistamise teooria, alustamine. Kodutöö: Nupulaud ja bassipakk, freesimine, liimimine.
IV etapp: Nupulaua ja bassipaku jätkamine
V etapp: Nupud ja klahvid, nupulaud ja bassilaud- viimistlemine.
VI etapp : Pilli osade ühendamine
VII etapp: Ornamentika elemendid, töötlemine. Kodutöö: Ornamentika jätkamine ja lõpetamine.
VIII etapp: Lõõtspillide viimistlemine, häälestamise alused. Pillide häälestamine.
Õpetajad: Heino Tartes – pillimeister, lõõtsakuningas, õpetaja Põlva muusikakoolis
Kalmer Lind – Viljandi Kutseõppekeskuse puidutöö erialade kutseõpetaja
Epp Välba – Projekti juht, grupijuhendaja
Koht: Viljandi Kutseõppekeskus, Vana-Võidu, Viljandi vald 70108 Viljandimaa, tel: 43 51020; Info@vikk.eelink opens on new page.
Aeg: Jaanuar – detsember 2021 üks kord kuus 3-päevane õppesessioon. Kokkuleppel juhendajaga on võimalik ka iseseisev töö koolis.
Maksumus: 1999.- €. Sissemaksed saadud arve alusel palume teha hiljemalt 27.01, 15.04. ja 15.09 2021.
Esimene kokkusaamine: 27.-29. jaanuar 2021 Vana-Võidus peamajas. Algus kell 9.05.
Väljastatav dokument: Kursuslastele, kes koolituse lõpuks on saavutanud positiivsed õpiväljundid, väljastatakse Viljandi Kutseõppekeskuse tunnistus teppo-tüüpi lõõtspilli valmistamise tehnoloogia ja töövõtete tundmise kohta. Kursuslastele, kes ei saavutanud kõiki õpiväljundeid, väljastatakse tõend koolitusel osalemise kohta.
Grupi suurus: 12 kuni 18 õppijat
Majutus: VIKK õpilaskodus on võimalus majutuda hinnaga 6 € öö.
Toitlustamine: Hommikusöögi, lõuna ja varajase õhtusöögi saab kooli toidusaalist. Võimalus osta toitu kaasa. Õpilaskodus on köök (külmkapp, pliit ...). Vana-Võidus on ka kauplus.
Staatus, õigused: Õppima asujad on VIKK õppijad, kellele laienevad täiskasvanute koolitusseaduse sätted.
Info: Epp Välba 56900129, eppvalba@gmail.comlink opens on new page