Tule 23.-24. aprillil Jürikellu kutsevõistlust vaatama!

Loomise kuupäev 15.04.2024

23.-24. aprillil 2024 toimub Viljandi Kutseõppekeskuses 18. korda müürseppade kutsevõistlus Jürikellu, kus võtavad omavahel mõõtu kaheksa võistlejat seitsmest ehitusvaldkonna õpet pakkuvast kutsekoolist.

Kahe päeva jooksul saavad noored üldehitajad näidata oma kutseoskusi müüriladumises. Mõõduvõtt algab lõpliku võistlusülesande tutvustamisega. Praktilisena tööna peavad võistlejad laduma L-kujulise müürifragmendi, millele on lisatud kaldelemendid. Võistustöös hinnatakse etteantud mõõtudest kinnipidamist, tööriistade ja -vahendite kasutamise oskust ning töökeskkonna ohutusnõuete järgimist. Kutsevõistluse tähtsust ehitusvaldkonnas näitab sündmuse toetajate lai ring. Wienerberger AS, AS Columbia-Kivi, Sakret OÜ, Mulgi Ehitus OÜ, AS Espak Viljandi on meie pikaaegsed koostööpartnerid, kes on aidanud sündmusel toimuda pea katkematult aastast 2005. Õla panevad alla ka Coop Eesti Keskühistu, Tamrex Ohutuse OÜ, VMT Betoon AS, Rakvere Farmid AS, Viljandi vald ja Viljandi linn.

2005. aastal algatas Viljandi Kutseõppekeskuse õpetaja Jüri Sammuli üle-eestilise kutsevõistluse “Jõulukellu”. Kutsevõistlus osutus koheselt menukaks. Jüri Sammuil oli kandev roll võistlusülesannete koostamisel, rahvusvaheliste partnerite kaasamise ning hindamisjuhendi väljatöötamisel. Peale tema lahkumist 2008. aastal hakati võistlust kutsuma Jüri Sammuli nimeliseks müürseppade kutsemeistrivõistluseks. Eesti üks vanimaid kutsevõistlusi, algselt jõuluajal toimunud sündmus on tänaseks nihkunud kevadesse, sobivalt jüripäeva aega.

Seega, kui oled ehitusvaldkonnas juba tegija või lihtsalt entusiast, siis tule ja vaata oma silmaga, kuidas Eesti kutsekoolide paremik omavahel müüriladumises mõõtu võtab! Päevakava leiad altpoolt.

Kontakt
Viimati muudetud 15.04.2024.