Ehituspuusepp - 2 a (töökohapõhine õpe)

ESITA AVALDUSlink opens on new page

ÕppekavaEhituspuusepp
Õppeliik4. taseme kutseõpe
Õppevormtöökohapõhine õpe
Eeltingimusedpõhiharidus; kehtiv tööleping või tööandja garantiikiri praktikalepingu sõlmimiseks
Õppeaeg2 aastat
Vastuvõtt20.02 - 15.05.2025
Töötukassa toetusTöötukassa toetab õppimist. Vaata tingimusi SIITlink opens on new page
Eriala lühitutvustus

Ehituspuusepa kutseõppekava läbimisel õpilane väärtustab valitud kutset ja eriala; on kursis omandatud kutse arengusuundadega; ehitab ja paigaldab kvaliteedinõuete kohaselt puitmaterjalist kande- ja kattekonstruktsioone ning sise- ja väliselemente (uksed, aknad, trepid jne); ehitab ja püstitab juhendamisel tööstuslikult valmistatud detailidest ja/või moodulitest puitmaju. Ehituspuusepad paigaldavad ka parkett- ja puitpõrandaid. Ehituspuusepp järgib töö kavandamisel, ettevalmistamisel, kestel ja töökoha korrastamisel energiatõhusa ehitamise põhimõtteid ning töötervishoiu, töö- ja keskkonnaohutusnõudeid. Õpingud lõpevad Ehituspuusepa 4. taseme kutseeksamiga

Õppekavale võib õppima asuda põhiharidusega või vähemalt 22-aastane põhihariduseta isik, kellel on põhihariduse tasemele vastavad kompetentsid ning kelle tervislik seisund võimaldab õppida ja töötada valitud erialal.

Õppekorraldus

Ehituspuusepa töökohapõhine õpe toimub kahe aasta jooksul 3-päevaste sessioonidena üle 2-nädala, reeglina N-L 8.10 - 16.35 vastavalt õppetöögraafikule ja tunniplaanile. Kokku toimub koolis aasta jooksul 15 nädalast õppesessiooni. Teisel aastal toimub viimasel õppesessioonil kutseeksam. 

Ülejäänud õppeaja õppija töötab ja õpib ettevõttes. Töökohapõhises õppes  moodustab 2/3 õppe mahust praktika ettevõttes.

Õppe- ja rakenduskavad

õppekava link opens on new page Ehituspuusepp - 2a

rakenduskava link opens on new page Ehituspuusepp - 2a

Vastuvõtu protsess
  • 15. maiks 2025 esitab õppija avalduse õppima asumiseks sais.ee keskkonnas. Õppija lisab avaldusele garantiikirja või töölepingu koopia.
  • 19. mail 2025 toimuvad kandidaatidega vastuvõtu vestlused. Kandideerimise eeltingimuseks on kandidaadi või tööandaja poolt koolile edastatud garantiikiri või töölepingu koopia, mis tõendab tööandja tööjõu vajadust. Vestluste põhjal moodustub pingerida. Vastu võetakse 12 kandidaati.
  • Kool võib jätta õpperühma avamata, kui laekub vähem kui 8 avaldust. Kool teavitab sellisel juhul koheselt oma otsusest nii kandidaate kui ka tööandjaid.
  • 20. mail 2025 avalikustab kool vastuvõtunimekirja sais.ee keskkonnas.
  • 23. maiks 2025 on õpilane SAIS-is kinnitanud õppima asumise. Kinnituse järel esitab kool ettevõttele ja õppijale kolmepoolse lepingu. Leping tuleb sõlmida 30. maiks.
  • 2. juunil 2025 kantakse õpilased kooli nimekirja.
Meie pakume

Kvaliteetset õpet kaasaegsetes õppetöökodades ja laborites, elamist moodsas õpilaskodus, head sööki, sportimisvõimalusi ja võimalust osaleda huviringides.

Õpijal on õigus saada toetusi samadel tingimustel teiste statsionaarõppe õpilastega:

  • heade õppetulemuste korral võib õpilane taotleda alates õpingute teisest semestrist põhitoetust – 60 eurot kuus;
  • vajadusel hüvitatakse õpilasele kodu ja õppeasutuse vahelised ühistranspordikulud;
  • vajaduspõhine eritoetus.
Teilt ootame
head käelise tegevuse oskust, arenenud vastutustunnet, hoolikust ja täpsust.
Oluline info tööandjale
  • Ettevõte saab koolitada välja uue töötaja, pakkuda olemasolevale töötajale ümberõpet või tõsta töötaja kvalifikatsiooni.
  • Kool, ettevõte ja õppija sõlmivad kolmepoolse praktikalepingu. See on ettevõtte jaoks kogu dokumentatsioon.
  • Töötaja loob õppimise ajal ettevõttes oma tööga lisaväärtust, töötab ja õpib. Ettevõte maksab õppijale palka vähemalt riikliku miinimumpalga määras.
  • Kool maksab ettevõttele või ettevõttepoolsele praktikajuhendajale tasu töökohapoolse praktika juhendamise eest.
  • Ühel ettevõttepoolsel juhendajal võib olla kuni 4 juhendatavat.
  • 21. märtsil toimub ettevõttepoolsete juhendajate koolitus Vana-Võidus.
Kontakt
Avaldatud 17.02.2025. Viimati muudetud 20.02.2025.