Sisetööde elektrik - 2 a (töökohapõhine õpe)

Sisetööde elektrik - 2 a (töökohapõhine õpe)

ESITA AVALDUSlink opens on new page

2025. aasta 1. septembril algaval õppeaastal peab oma õppekulud hüvitama ehk õppetasu maksma õpinguid alustav õpilane, kellel puudub seadusest tulenev õigus tasuta õpinguid alustada. Loe lähemalt siit. link opens on new page Programmi „Tööturu vajadustele vastava kutse-ja kõrghariduse arendamine PRÕM+“ töökohapõhise õppe õppekohtade loomise positiivse rahastusotsuse korral on õppimine täies mahus tasuta.

 

ÕppekavaSisetööde elektrik
Õppeliik4. taseme kutseõpe
ÕppevormTöökohapõhine õpe
EeltingimusedPõhiharidus; kehtiv tööleping või tööandja garantiikiri praktikalepingu sõlmimiseks
Nõutud dokumendidPõhi- või keskharidust tõendav lõputunnistus koos hinnetelehega
Õppeaeg2 aastat
Vastuvõtt01.04 - 10.08.2025
Töötukassa toetusTöötukassa toetab õppimist. Vaata tingimusi SIITlink opens on new page
Eriala lühitutvustus
Sisetööde elektrikud paigaldavad ja hooldavad kuni 1000 V vahelduvpingelisi ja kuni 1500 V alalispingelisi elektrijuhistike süsteeme, masinaid ja seadmeid mitmesugustes elamutes, hoonetes, tehnilistes rajatistes, ning kuni 1000 V välisvõrkudes (alates liitumispunktist).
Õppekorraldus

Töökohapõhine õppevorm tähendab, et 2/3 õppe mahust moodustab töö või praktika ettevõttes. Seega sobib selline õppevorm eelkõige neile õpilastele kes  ise või kelle tööandja on huvitatud, et õpilane omandaks  4.taseme sisetööde elektriku kutse. Sellise õppevormi puhul toetatakse ka riiklikult ettevõttepoolset õppetegevust. Nii töökohapõhinepe kui ka mittestatsionaarne  õpe korraldatakse üldjuhul koos nädalaste kooli kontaktõppe sessioonidena  (7 sessiooni õppeaastas), reeglina E-R 8.10 - 16.35 vastavalt õppetöögraafikule. Õppetöö algab 22. septembril 2025.

 

Lisainfo: toomas.lukk@vikk.ee; Toomas Lükk, elektriku eriala juhtõpetaja.

Vastuvõtu protsess
  • 10. augustiks 2025 esitab õppija avalduse õppima asumiseks sais.ee keskkonnas. Õppija lisab nõutud dokumendid avaldusele või võtab vestlusele kaasa. 
  • 12.-13. augustil 2025 toimuvad kandidaatidega vastuvõtu vestlused. Koolimajas saab sooritada sisseastumistesti. Täpsem kellaaeg ja korralduslik info saadetakse kandidaatidele SAIS-i kaudu.
  • Kandideerimiseks peab kandidaat ületama lävendi ehk nõutud minimaalse punktisumma. Lävend on 50 punkti 100 punktist. Lävendi ületanud kandidaatide tulemuste põhjal moodustab erialakomisjon pingerea. Vastu võetakse 15 kandidaati.
  • Kool võib jätta õpperühma avamata, kui laekub vähem kui 14 avaldust (NB! töökohapõhine ja mittestatsionaarne kokku). Kool teavitab sellisel juhul koheselt oma otsusest kandidaate.
  • 14.  augustil 2025 avalikustab kool vastuvõtunimekirja sais.ee keskkonnas.
  • Õppekoha saanud kandidaat peab oma otsuse õppima asumisest kinnitama SAIS-is kolme kalendripäeva jooksul. Kui kandidaat ei kinnita õppima asumist nõutud ajaks, pakutakse õppekohta pingereas järgmisele kandidaadile.
  • Osakonna praktikakoordinaator võtab ühendust õppekoha saanud kandidaadi tööandjaga, et alustada läbirääkimisi kolmepoolse praktikalepingu sõlmimiseks.
  • 9. septembril 2025 kinnitab direktor õppima asujad ning vastuvõtu konkurss SAIS-is lõpetatakse. Vabadest õppekohtades teavitab kool kodulehel.
VastuvõtutingimusedKriteeriumidMaksimaalne punktisumma
VastuvõtuvestlusÕppevormi teadlik valik ja sobivus; varasem erialane õpikogemus; kutseala tundmine; arusaamine praktikast.80
Keskmine hinne (põhiainete aritmeetiline keskmine)

Põhikooli kaheksa põhiaine keskmine hinne lõputunnistusel. Puuduv hinne arvutatakse väärtusega 0.

Keskhariduse olemasolul maksimaalsed kriteeriumi punktid.

20
Tööandja garantiikiri/töölepingGarantiikiri või tööleping annab 50 lisapunkti.50
Meie pakume
Kaasaegset õppetöökoda, korralikku õpilaskodu, head sööki,  sportimisvõimalusi ja võimalust tegeleda hobidega.
Teilt ootame
Soovi omandada uusi teadmisi ja oskusi.
Oluline info tööandjale
  • Ettevõte saab koolitada välja uue töötaja, pakkuda olemasolevale töötajale ümberõpet või tõsta töötaja kvalifikatsiooni.
  • Kool, ettevõte ja õppija sõlmivad kolmepoolse praktikalepingu. See on ettevõtte jaoks kogu dokumentatsioon.
  • Töötaja loob õppimise ajal ettevõttes oma tööga lisaväärtust, töötab ja õpib. Ettevõte maksab õppijale palka vähemalt riikliku miinimumpalga määras.
  • Kool maksab ettevõttele või ettevõttepoolsele praktikajuhendajale tasu töökohapoolse praktika juhendamise eest.
  • Ühel ettevõttepoolsel juhendajal võib olla kuni 4 juhendatavat.
Kontakt
Kontakt
Avaldatud 19.03.2025. Viimati muudetud 01.04.2025.